سه‌شنبه, 3 مهر 1397
اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال
عنوان : لزوم حمایت رسانه ها برای گذر از پیك تابستان 97
زير عنوان : مهندس شهابی در نشست خبری با اصحاب رسانه، انعکاس درست، خوب و امیدوارکننده از اقدامات دستگاه‌های اجرایی را از وظایف رسانه‌ها برشمرد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ 
ساعت : ۱۱:۵۰:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران تاکید کرد:

لزوم حمایت رسانه ها برای گذر از پیک تابستان 97

مهندس شهابی در نشست خبری با اصحاب رسانه،  انعکاس درست، خوب و امیدوارکننده از اقدامات دستگاه‌های اجرایی را از وظایف رسانه‌ها برشمرد و گفت: اصحاب رسانه مازندران همیشه یار و یاور و پشتیبان شرکت توزیع برق بوده‌اند.

وی شمار مشترکان برق حوزه توزیع برق مازندران را بیش از یک‌میلیون و ۳5۰ هزار مشترک بیان کرد و گفت: در سال گذشته در اول شهریورماه مصرف برق مازندران برای اولین بار در تاریخ به هزار و ۹۰۰ مگاوات رسید.

به گفته شهابی حدود ۲۸ هزار کیلومتر خط برق، ۳۳ هزار دستگاه ترانس برق، بیش از ۹۵۵ هزار پایه برق، ۲۷۶ هزار فقره چراغ روشنایی معابر درحوزه توزیع برق مازندران وجود دارد و مصرف برق   استان دائم در حال صعود است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در استان گفت: مصرف برق مازندران نسبت به سایر مناطق کشور رشد ۲.۵ برابری دارد و مصرف برق در تابستان به دو هزار مگاوات می‌رسد درحالی‌که پایه مصرف در دیگر ماه‌ها ۸۰۰ مگاوات است.

وی بابیان اینکه مازندران استانی ویژه به شمار می‌رود گفت: میزان تلفات برق در سال ۹۰ حدود ۱۹.۵ درصد بود که بخشی از تلفات ناشی مسائل فنی و بخشی ناشی از برق‌های غیرمجاز بوده است.

شهابی یادآور شد: میزان تلفات برق در سال ۹۶ حدود ۱۳.۵ درصد بود و پیش‌بینی می‌شود هفت‌تا هشت درصد تلفات ناشی از مسائل فنی و بقیه ناشی از برق‌های غیرمجاز است و باید کنترل و ساماندهی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران درباره میزان بدهی شرکت گفت: در ابتدای سال ۹۶ حدود  ۶۸ میلیارد تومان از مردم طلبکار بودیم و این میزان در پایان سال گذشته به ۸۷ میلیارد تومان رسید که رشد ۲۹ درصدی داشته است.

شهابی درباره حوزه مدیریت مصرف برق ادامه داد: در این حوزه اقدامات زیادی انجام دادیم اما این اقدامات کافی نبوده است و شاهد خاموشی‌های مقطعی برق در استان بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات سبب تاخیر در بازسازی شبکه‌های فرسوده برق استان شده است، افزود: بیش از 25 درصد شبکه‌های برق استان فرسوده بوده و بازسازی این شبکه‌ها بیش از 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 145

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0