• چهارشنبه, 12 آذر 1399
  • ساعت : ۱۴:۵۳:۱۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 1697
خبر خوش برای مشترکان کم مصرف برق در مازندران
خبر خوش برای مشتركان كم مصرف برق در مازندران
خبر خوش برای مشترکان کم مصرف برق در مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران

خبر خوش برای مشترکان کم مصرف برق در مازندران

مهندس رضا غفاری از خبر خوش برای مشترکان کم مصرف برق در مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران در گفت و گویی بیان داشت: تعرفه های جدید برق به گونه ای طراحی شده است که مشترکان با کاهش 10 درصد مصرف، شاهد کاهش 20 تا 30 درصد هزینه مصرفی برق خواهند بود.

مهندس غفاری با بیان اینکه تعرفه‌های قبلی برق به صورت پلکانی بود، به طوری که مشترکانی که برق بیشتری مصرف می‌کردند اندکی بیشتر از کم مصرف‌ها پول برق پرداخت می‌کردند و در عین حال از یارانه بیشتری هم بهره مند می‌شدند، افزود: با این مصوبه جدید هزینه برق مشترکان پرمصرف اندکی واقعی‌تر می‌شود و این گروه افزایش ۱۶ درصدی تعرفه در قبوض برق را نیز شاهد خواهند بود که امیدواریم با این روند، مصرف برق خود را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به شروع فصل گرم سال و استفاده بیش از اندازه وسایل سرمایشی ، موجب افزایش دو و نیم برابری میزان مصرف روزانه انرژی برق نسبت به فصول پاییز و زمستان و اوایل بهار دانست و گفت: میزان مصرف در نه ماه از سال ثابت است و در تابستان از ۸۰۰ مگاوات به دو هزار مگاوات می‌رسد.

مهندس غفاری ضمن تأکید بر مدیریت مصرف برق در ساعت 12 الی 16 روزهای گرم تابستان به عنوان اوج ساعات مصرف برق در روز و ساعت 20 الی 23 اوج مصرف برق در شب، اظهار کرد: سرویس کولرهای اسپلیت و گازی در اداره‌ها و بانک‌ها و خانه‌ها با شستشو و نظافت فیلتر، موجب بهبود عملکرد دستگاه و صرفه‌جویی درمصرف برق می‌شود.

وی در ادامه گفت: به مشترکان عزیز توصیه می شود تا کولرها را در درجه 24 الی 26 تنظیم نمایند تا در این صورت بتوان در مصرف برق صرفه جویی نمائیم.

 

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    V5.7.10.0